Sümboolika

Ladies' Circle Estonia tunnuseks on rahvusliku sõle eeskujul kavandatud märk.    

Sõlg on naistele kuulunud iidne rinnaehe, rõivaste kinnitusvahend, sajandeid on see olnud üks Eesti naise olulisemaid ehteid. Ehete keel on küll silmaga nähtav, kuid samas peidavad nad endas rikkalikke tähendusvälju. Oma ema või vanaema käest saadud suur sõlg oli noore abielunaise ühenduslüli oma lapsepõlvekoduga. Ehetele omistati vanemate vägi ja kaitse. Nad tõid head õnne ja kaitsesid kandjat halva eest. Sõlg on justkui kaitsekilp, kust peegelduvad tagasi kõik teiste inimeste halvad mõtted.

Juba aastasadu on ehteid kantud selleks, et rõhutada kuulumist mingisse gruppi. Oluline on sõnum, mida nad edastavad. Selle järgi, mida kanname, tehakse tihti ka otsus, kes oleme ning kellena end teistele näidata tahame.
Kõik Ladies' Circle Estonia täisliikmed kannavad LCE sümboolikaga märki.

LCE logo, nii nagu paljude teiste LC liikmesmaade logod, on ringikujuline. Ringile on omistatud terviklikkuse, täiuslikkuse, dünaamilisuse idee. Võrdsetest kiirjalt laienevatest sektoritest koosnedes sisaldab see liitvat harmooniat, sümboliseerides ringlust, kasvu, pidevat arengut, eesti naise järjepidevust, kestmajäämist, liikmete vahelist võrdsust, ühtekuuluvust, vastastikust sõprust ja abivalmidust.

 

Küünla traditsioon.

Kõik LC klubide ametlikud koosviibimised algavad lähtuvalt motost "Sõprus ja abivalmidus" sõpruse küünla - Candle of Friendship - süütamisega, sümboliseerides sellega LC liikmete ühtekuuluvust kogu maailmas.

 

 

 

 

Koostanud Aita Lust
LCE asepresident 2007/2008

Sündmused

31.01.2020 - 02.02.2020

MTM 2020 Reykjavik

Loe edasi »

09.02.2020 - 09.02.2020

LC päev 2020 Kuremaa loss, Jõgevamaa

Loe edasi »

15.02.2020 - 15.02.2020

Kalapäevad

Loe edasi »